Segítünk, hogy a szülés után megtaláld az egyensúlyt a lelki és gyakorlati kihívások között.
A gyermekágyi időszakban fontos, hogy megpihenj és regenerálódj. A várandósság és a szülés során testünk nagy munkát végez. Ezután szerveink visszarendeződnek, megannyi hormonális változás zajlik. Ebben a folyamatban a pihenés esszenciális.
A gyermekágyas hetekben a hagyomány szerint az anya és a baba is ágyban vannak. Ez az apák számára is jó lehetőség, hogy kapcsolódjanak. A nyugalmas napokat, ismerkedést támogatja, ha megfelelő gondoskodást és segítséget kap a család.
Ez egy érzékeny időszak a lelki folyamatok szempontjából is. A következők jellemezhetik: szélsőséges érzelmi megélések, kontrollvesztettség, bizonytalanság. Az addig felépített stratégiák nem feltétlen működnek, a mindennapokat újra kell alakítani.
Fontos, hogy legyen tér és idő a saját szülői érzéseitek, gondolataitok rendezésére – ezért jó, ha van egy kiépített hátország.
Ahogy a várandósság és szülés, úgy a gyermekágy időszaka is családi esemény. A kisbaba megszületésével együtt a nő anyává, a férfi apává születik. Ezek az új szerepek új feladatokat és kérdéseket hoznak. Természetes, hogy eleinte nincsenek még bejáratott utak, kialakult rutinok. Cél, hogy mindenki megtalálja a helyét és az egymáshoz való kapcsolódás módját.
A várandósság, a szülés és a kórházban töltött napok élményeinek megosztása fontos lépés lehet ennek az időszaknak az integrálásában. Tapasztalt segítőként megerősítő jelenléttel veszünk körül.
Felteheted nekünk a szoptatással, babagondozással kapcsolatos kérdéseidet, és akár a gyakorlatban is megmutatjuk neked, hogyan lehet kényelmesebb és egyszerűbb a kisbabád ellátása.
Abban is segítünk, hogy az apa könnyebben megtalálja a helyét a családi rendszerben, és az ő érzései és megélései is a helyükre kerülhessenek.
A gyermekágyi támogatás masszázzsal, babamasszázzsal, autogén tréninggel és szoptatási támogatással is kiegészülhet.
A kiszállási díjakról érdeklődj üzenetben!